16. novembril 2024 toimus Tallinna Ülikoolis EVÕLi 10. sügiskonverents, mille teemaks oli "Lõimingu mitu nägu".
Plenaarettekanded
Maija Yli-Jokipii Tampere Ülikoolist rääkis keele- ja kultuuritundliku pedagoogika olulisusest tänapäeva hariduses. Marika Peekmann, Haridus- ja Teadusministeeriumi üldhariduspoliitika osakonna peaekspert kõneles formaal- ja mitteformaalõppe ühendamist, rõhutades lõimingut kui õppeprotsesse täiendavat elementi.
Magistritööde posterformaadis tutvustus
Osalejad said tutvuda viie kaitstud magistritööga, sh Greta Kuusi tööga saksa keele õpetamise kohta. Tema uurimus käsitles baltisaksa kunstnike teemal loodud tunnikava, mis on seotud kultuuri ja keele õppe lõimimisega. Töö juhendaja oli Marika Peekmann.
Töötoad
Konverentsil toimusid mitmed praktilised töötoad, mis pakkusid uusi ideid keeleõppe integreerimiseks erinevates aineõpetustes. Tauri Einberg tutvustas tehisintellekti kasutamist aine- ja keeleõppes, Kaia Norberg ja Luise Türkson jagasid kogemusi LAK (keele- ja aineõppe) meetodite rakendamisest inglise keele ja loodusteaduste tunnis. Petros Georgiakakis (Kreeka) ja Kati Bakradze-Pank tutvustasid ITSaRT (interaktiivsete tehnoloogiate rakendamist STEM-ainete õpetamises kunstide kaudu).
Tänukirjad
Pika päeva lõpetuseks toimus tunnustamine, kus EVÕL andis tänukirjad ja omistas "Aasta Tegija" tiitli Pille Toomperele, kes on ESÕSi esindaja EVÕLi juhatuses. Palju õnne!