Näitus „Ida murrang. Elumaailmad muutumises”, mis on kuni 14. oktoobrini Tallinnas Rahvusraamatukogu humanitaarsaalis (7. Korrus) keskendub põhiliselt idasakslaste muutuste kogemustele – kelle elud ja maailmad muutusid täielikult nii müüri langemisega novembris 1989 kui ka Saksamaa taasühinemisega 3. oktoobril 1990.  Näitus soovib algatada arutelu ja kogemustevahetust pärast taasühinemist toimunud murrangute ulatuse üle. Näituse on välja andnud Saksa Sotsialistliku Ühtsuspartei Diktatuuri Uurimise Sihtasutus ja uute liidumaade volinik valitsuse juures koos Põhja-Saksamaa Ringhäälingu (NDR) ja Statistaga.

Saksamaa taasühinemise 30. aastapäeva puhul viib näitus publiku ajarännakule. See jutustab uutest algustest ja teele asumistest, nagu ka tahtest minevikku jäänud diktatuuri lahata. Teemad hõlmavad Ida-Saksa linnade renoveerimist ja samas ka lammutamist, naiste ja perekondade olukorda, noortekultuuri, identiteedirajajate küsimust, ühtsust idanaabritega, Ida-Saksamaa ülesehitamist ja selle tulemusi ning viimastel aastatel esile tulnud uusi sotsiaalseid lõhesid.

Näitus on saksa ja inglise keeles, brošüürid sealjuures on eesti- ja venekeelsed; seega võiks näitus huvi pakkuda nii saksa kui inglise keele õpetajatele, samuti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajatele. Näitust on võimalik aastast 2022 tellida ka koolidesse, selleks palun enda soovist teada anda meiliaadressil Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! .

 

EDLV

Estnischer Deutschlehrerverband

MTÜ Eesti Saksa Keele Õpetajate Selts tegevuse eesmärgiks on heategevuslik saksa keele ja kultuuri toetamine avalikes huvides.