Saksa keele õpetajad alustasid oma kooliaastat juba traditsiooniks kujunenud suveseminariga 12. augustil looduskaunis Voore puhkekeskuses Jõgevamaal. Kolme päeva jooksul saime tutvuti nii kohalike kultuuripärlitega kui ka värskendati teadmisi võõrkeele õpetamises.

Seminari esimesel päeval tutvustas kirjastuse Klett esindaja Irena Vysockaja uut õpikut „NETZWEK NEU“, kus on ühendatud klassikalised õppemeetodid erinevate interaktiivsete vahendite ja võimalustega. Pärastlõunal külastasime Kuremaa lossi ja suplusranda. Vaatamata vihmasele ilmale lõpetati õhtu grilli ja saunaga.

Teisel päeval rääkis lektor Sophie Caesar teemal „Silma ja kõrvaga“ ning näitas, kuidas toetavad seda Hueberi kirjastuse audio-visuaalsed materjalid. Ka õpetajad ise said proovida kätt audio-visuaalsete materjalide loomisel ning selle käigus sündis palju lõbusaid ja kaasahaaravaid videoid. Pärastlõunal meenutati Oskar Lutsu „Kevade“ näitel Palamuse muuseumis kunagisi kooliaegu, külastati Siimusti Keraamika- ja Savikoda ning Jõgeva Gümnaasiumit.

Seminari kolmas ja viimane päev algas Katre Merilaid juhendamisel vaprushelmeste valmistamisega, mis on loodud krooniliste haigustega laste ravi toetamiseks, nende abistamiseks valulike protseduuride ja pikkade raviperioodidega toimetulekul. Seejärel tutvustas Vaike Hint, kuidas arendada kommunikatsioonioskusi läbi väitlemise. Seminar lõpetuseks rääkis EDLV esimees Kalle Lina 2019/2020 õppeaasta tegevusplaanist.

Suur tänu Kristiina Ormile, kes kohapeal seminari organiseeris.

 

Ilusat algavat kooliaastat soovides

Gerda Moor

EDLV

Estnischer Deutschlehrerverband

MTÜ Eesti Saksa Keele Õpetajate Selts tegevuse eesmärgiks on heategevuslik saksa keele ja kultuuri toetamine avalikes huvides.