On reede, 19. oktoober 2018. Koolikell kutsub inimesed kokku. Sõna võtab koolidirektor. Nii algab kahepäevane Baltimaade saksa keele õpetajate konverents Lübeckis. Ligi 500-aastase Katharineumi aulas on kohad sisse võtnud ligi 140 osalejat Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Norrast, Poolast, Venemaalt, Šveitsist ja muidugi ka Saksamaalt. Eestist on saabunud 32 saksa keele õpetajat.
Selleaastase konverentsi juhtmõtteks oli õpetaja isiksuse roll. Lisaks plenaarsõnavõttudele oli kõigil võimalus osaleda neljas töötoas ja jäi aega tutvuda martsipanilinna vaatamisväärsustega. 
Ettekannetes ja töötubades käsitleti digitaalseid õppimisvõimalusi, grammatika võlu ja valu, õpetaja rolli, rahvusvahelisi projekte, kõnekeelt, muusika ja kirjanduse kasutamist õppetöös.
Täname töötubade läbiviijaid Grete Elbrechti, Kätlin Lauri, Juta Laanet ja Maive Meistrit ning poodiumdiskussioonil esinenud Piret Steinbergi!
Kõigi osalejate tänu kuulub konverentsi suurepärase korralduse eest Martin Heroldile (Saksa välismaaühing) ja tema meeskonnale!
Järgmine Baltimaade saksa keele õpetajate konverents toimub 2020. aasta sügisel Riias.
Fotod: https://www.edlv.ee/index.php/fotos/event/BDLT2018LUEBECK ja
 https://www.deutausges.de/fortbildung/bilder/galerie_bdlt-2018.html 

Juhatus

EDLV

Estnischer Deutschlehrerverband

MTÜ Eesti Saksa Keele Õpetajate Selts tegevuse eesmärgiks on heategevuslik saksa keele ja kultuuri toetamine avalikes huvides.